KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746365

nr 1274 6365

Martin Ã…berg

(1888-1946), Sverige

Oljemålning, Skördetid. Signerad, daterad -25. Olja på duk, 87x81 cm

Kondition: lagad

Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 9 september 2019
kl 20:10:29

Martin Ã…berg

Läs mer om Martin Ã…berg