KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746365
*
nr 1274 6365
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, Skördetid. Signerad, daterad -25. Olja på duk, 87x81 cm
Kondition: lagad
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:10:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 15:02:21
1
1.100 kr
9/9 09:51:59
2
1.000 kr
9/9 09:51:59
1
1.100 kr (Budbetjänt)
9/9 09:52:06
2
1.400 kr
9/9 20:02:18
3
1.400 kr
9/9 20:02:19
2
1.400 kr (Budbetjänt)
9/9 20:05:29
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: martin åberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördetid svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15
*
Martin Ã…berg
Kondition: lagad
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs om budbetjänten
Läs mer om Martin Ã…berg
nr 1274 6365
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, Skördetid. Signerad, daterad -25. Olja på duk, 87x81 cm
Kondition: lagad
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 15:02:21 | 1 | 1.100 kr |
9/9 09:51:59 | 2 | 1.000 kr |
9/9 09:51:59 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
9/9 09:52:06 | 2 | 1.400 kr |
9/9 20:02:18 | 3 | 1.400 kr |
9/9 20:02:19 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
9/9 20:05:29 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Ã…berg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: martin åberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördetid svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15